Kontakt

Nowości w naszych zbiorach

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi nabytkami naszego księgozbioru.

Straceni, przywróceni pamięci autorstwa Zbigniewa Kiełba, regionalisty i historyka, jest hołdem dla żołnierzy II Reczypospolitej zamordowanych w 1940r., szczególnie tych związanych z 2. Pułkiem Saperów Kaniowskich, który stacjonował na terenie Puław. Treść wzbogacona jest o wiele niepublikowanych dotąd informacji, dokumentów i fotografii.

Opowiadanie o historii powszechnej dla ludu wiejskiego Ludwiki Ostrowskiej miało być podręcznikiem historii dla szkolnictwa elementarnego. Rękopis, przygotowany edytorsko, opatrzony materiałem ikonograficznym i poprzedzony rzetelnym wstępem, dopiero współcześnie ukazuje się drukiem. Chronologicznie dzieje świata sięgają czasów biblijnych, a kończą objęciem tronu przez Jadwigę, córkę Ludwika Węgierskiego.

Tkanina. Sztuka i rzemiosło to kompleksowy przewodnik po świecie tkanin, obejmujący ich techniki wykonania i zastosowania. Historia koncentruje się na tkaninie polskiej i opisuje wkład polskich twórców w rozwój światowej tkaniny artystycznej, a także najnowsze prądy dominujące w tkaninie współczesnej.

Przemiany życia społecznego i gospodarczego ludności wiejskiej w Polsce i krajach sąsiednich w okresie międzywojennym  to kompleksowe opracowanie na temat zmian, jakie zaszły w życiu społecznym i gospodarczym ludności wiejskiej w Europie środkowej w okresie międzywojennym. Autorka analizuje zmiany demograficzne, zmiany w strukturze własności ziemi, rozwój sektora usług i przemysłu na wsi, a także zmiany w kulturze i obyczajach ludności wiejskiej.

Wronów, miejsce bliskie sercu to bogato ilustrowana monografia jednej z ciekawych wsi puławskich. Stanowi raczej zbiór wspomnień i barwnych opisów, niż tylko interpretację źródeł historycznych. Książka z pewnością zainteresuje nie tylko mieszkańców Wronowa, ale również osób zainteresowanych historią regionu oraz turystów.

Powiązane aktualności

plakat

Truskawkobranie w Gminie Puławy 2024

Gmina Puławy to kraina truskawek. Uprawie tych owoców sprzyjają
dIMG20240708110759

Wernisaż wystawy B. J. Rzechowskiej

W piątek 05 lipca 2024 roku w Centralnej Bibliotece
CbIMG_20240630_144017

Nadwiślańskie Spotkania z Folklorem Ziemi Puławskiej

Ostatniej niedzieli czerwca w urokliwym Parku Zamku janowieckiego odbyła
2023 © Copyright Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Created by Openform

Kontakt

Centralna Biblioteka Rolnicza
Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi
Oddział w Puławach
ul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławy

tel: 81 8877 290
email: biblioteka.naukowa@nikidw.edu.pl
wypozyczalnia@nikidw.edu.pl

Zapraszamy w godzinach:
poniedziałek – piątek 7.30 – 15:30