Kontakt

Nowości w naszych zbiorach

Zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki i zapoznania się z najnowszymi numerami czasopism.

TOP AGRAR jest największą rolniczą gazetą w Polsce, zawierającą aktualności, porady, notowania, konkursy. Miesięcznik ten adresowany jest do rolników i przedsiębiorców rolnych w Polsce, pełen wiadomości z zakresu zarządzania gospodarstwem, produkcji roślinnej, hodowli zwierząt, ekonomii i marketingu, technologii, techniki, biologii i ochrony środowiska.

Tygodnik Poradnik Rolniczy to czasopismo rolnicze z wiadomościami rolniczymi oraz artykułami o dopłatach bezpośrednich i dotacjach, szkoleniach, maszynach rolniczych, produktach dla rolników, finansach i prawie rolnym.

Przyroda Polska to miesięcznik wydawany przez Ligę Ochrony Przyrody, poruszający zagadnienia z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Czasopismo opisuje niezwykły świat roślin, zwierząt i grzybów, poruszając problematykę ochrony przyrody i środowiska. Stałymi dodatkami magazynu są Natura i Zdrowie oraz Biuletyn Ekoedukacyjny.

Las Polski to niezależne czasopismo branżowe leśników i jeden z tytułów najdłużej utrzymujących się na rynku wydawniczym. Ukazuje się od 1921 r., obecnie w cyklu dwutygodniowym. Tematykę z zakresu leśnictwa i ochrony przyrody podejmują nie tylko wybitne osobowości świata leśnej nauki, ale także niemniej wybitni fachowcy pracujący na co dzień w Lasach Państwowych lub ich otoczeniu.

Lubelskie Aktualności Rolnicze to miesięcznik wydawany przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Tematyka artykułów zamieszczanych w gazecie ma szeroki zakres. Oprócz tematów związanych z technologią produkcji roślinnej czy zwierzęcej wiele miejsca poświęcane jest ekonomice rolnictwa, ekologii oraz możliwości skorzystania z funduszy unijnych. Autorami artykułów oprócz doradców LODR są pracownicy instytutów naukowych i szkół wyższych działających na terenie województwa lubelskiego.

Powiązane aktualności

plakat

Truskawkobranie w Gminie Puławy 2024

Gmina Puławy to kraina truskawek. Uprawie tych owoców sprzyjają
dIMG20240708110759

Wernisaż wystawy B. J. Rzechowskiej

W piątek 05 lipca 2024 roku w Centralnej Bibliotece
CbIMG_20240630_144017

Nadwiślańskie Spotkania z Folklorem Ziemi Puławskiej

Ostatniej niedzieli czerwca w urokliwym Parku Zamku janowieckiego odbyła
2023 © Copyright Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Created by Openform

Kontakt

Centralna Biblioteka Rolnicza
Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi
Oddział w Puławach
ul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławy

tel: 81 8877 290
email: biblioteka.naukowa@nikidw.edu.pl
wypozyczalnia@nikidw.edu.pl

Zapraszamy w godzinach:
poniedziałek – piątek 7.30 – 15:30