piątek, 30 październik 2020 13:08

Zapraszamy do lektury listopadowego numeru Gazety Senior

Listopadowy numer Gazety Senior zaczyna się od rozmowy z Dorotą Kolak. Wywiad “Daleko od grzecznej uczennicy” pochodzi z książki ZAWÓD: AKTOR, w której Jacek Wakar rozmawia z wybitnymi polskimi aktorami. Fragment rozmowy opublikowano dzięki uprzejmości wydawnictwa Czerwone i Czarne. Premiera książki mała miejsce 15 października.

Ponadto w listopadowym numerze Gazety Senior znajdą Państwo mnóstwo ciekawych tematów m.in. takich jak:

Optymizm potrzebny od zaraz

W czasach niepewności, zmniejszonego poczucia bezpieczeństwa, budzą się stare lęki, rodzą nowe. Równocześnie stajemy przed wyzwaniami, które rodzą potrzebę wykraczania poza to, co znamy. Wywołuje to w nas często opór i sprzeciw. Uaktywnia się gadzia część naszego mózgu, „uciekaj albo walcz”. Toteż uciekamy od wyzwań, walczymy z tymi, którzy zachęcają nas do zmiany. Zmiany, którą spostrzegamy jako potencjalnie niebezpieczną, choć w rzeczywistości może się okazać dla nas korzystna. Jadwiga Kwiek w ABC Psychologii dla seniora podpowiada, jak ćwiczyć tak potrzebny optymizm.

Zdrowie seniora

Od czterech lat seniorzy w Ostrowie Wlkp. otrzymują bezpłatne szczepionki na grypę. Stojąc w długiej kolejce, aby zapisać się na szczepienia w ramach limitu miejskiego, Kazimierz Nawrocki zapytał, z czym ludzie w podeszłym wieku stykają się najczęściej w czasie pandemii, co ich niepokoi i nurtuje. Co usłyszał? Seniorzy chcą mieć dostęp do leczenia! Polecamy również felieton Krystyny Ziętak pt. Rak nieborak oraz materiał kampanii “Badaj się i lecz” pt. Korzystasz z teleporady? Odpowiednio się do niej przygotuj.

Teleporady, e-wizyty, zoom i wirtualne randki dla seniorów

Pozostało już tylko zaprzyjaźnić się z nimi, ponieważ koronawirus nie odpuszcza. Sporo się dzieję, jeśli tylko chcemy zalogować się do internetowego życia. Między innymi Wrocławskie Centrum Seniora działa online i przez telefon. Warto korzystać, ale pozostańmy czujni, jak przestrzega Andrzej Wiśniewski w materiale pt. Senior na wirtualnej.

Książki, jako bezpieczna rozrywka w czasie pandemii, na dobre zagościły na łamach Gazety Senior, Redaktor Naczelna poleca sporo premier. I wiele, wiele innych ciekawych tematów, które pozwolą oderwać myśli od sytuacji epidemicznej. A także informacji ważnych dot. zmian w prawie, nowych rozwiązań czy Korpusu Wsparcia Seniorów.

Poniżej link do strony:
https://www.gazetasenior.pl/

Ostatnio zmieniany piątek, 30 październik 2020 13:11