Aktualności UTW

 

 

Na zaproszenie Dyrekcji Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka studenci naszego Uniwersytetu zwiedzali wczoraj Bagno Całowanie i Ośrodek Edukacyjny "Bazę Torfy".

09.10. w Sali Odczytowej odbyła się uroczystość otwarcia nowego roku akademickiego. Uroczystość otworzył Zastępca Dyrektora CBR, Pan Andrzej Bieńkowski. Po nim, głos zabrał Pełnomocnik Dyrektora Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Pan Wojciech Maksymiuk, zapewniając że po połączeniu Instytutu i Biblioteki działalność Uniwersytetu będzie kontynuowana. Uroczystość uświetnił występ zespołu „Praskie Małmazyje” w repertuarze cygańskim. Wykład inauguracyjny na temat ziół leczniczych w rzymskiej kuchni wygłosiła Pani Dominika Bogna Budzanowska-Weglenda, profesor UKSW dr hab. w Katedrze Filozofii i Kultury Antycznej IFKiK WNH. Ku zadowoleniu wszystkich Studentek i Studentów SUTW „Rektorem” Uniwersytetu w tym roku pozostała Pani Elżbieta Osińska-Kassa. Wszystkim słuchaczom życzymy sukcesów i satysfakcji ze zdobywania wiedzy w naszej Alma Mater.

 

 

Zapraszamy jutro (środa – 24 kwietnia) o godz.11.00 na uroczystość Wiwat Maj z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, Dnia Polonii i Polaków za Granicą, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Strona 1 z 2