wtorek, 29 sierpień 2017 14:48

Relacja z Dożynek Powiatowych w Gołębiu

Niedzielne Dożynki Powiatu Puławskiego w Gołębiu były okazją, by podziękować za tegoroczne plony.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Gołębiu. Część oficjalną złożoną z przemówień, wręczenia odznaczeń i nagród konkursowych zainaugurował barwny korowód delegacji dożynkowych.

Uczestnicy imprezy mieli możliwość skosztowania potraw regionalnych, obejrzenia występów lokalnych zespołów muzycznych i śpiewaczych oraz scenek nawiązujących do tradycji polskiej wsi takich jak ubijanie masła, czy maglowanie materiałów.

Doroczne święto plonów jest okazją do zaprezentowania dorobku rolniczego naszego regionu. Nie zabrakło na nim również stoisk promocyjnych firm , instytucji i stowarzyszeń ściśle związanych z rolnictwem.

Na stoisku Puławskiego Oddziału CBR dużym zainteresowaniem cieszyły się wydawnictwa Biblioteki oraz materiały promujące polskie rolnictwo i gospodarkę żywnościową dostarczone przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Bibliotekarze prezentowali szeroki wachlarz usług świadczonych przez bibliotekę. Informowali o sposobach docierania do informacji i o najnowszych publikacjach rolniczych.

Czytany 2243 razy