piątek, 18 sierpień 2017 11:24

Relacja z obchodów 97 rocznicy "Cudu nad Wisłą"

W dniu 15 sierpnia 2017 r. Centralna Biblioteka Rolnicza Oddział w Puławach uczestniczyła w obchodach Święta Wojska Polskiego oraz 97 "Rocznicy Cudu nad Wisłą".

Obchody rozpoczęły się o godzinie 8:30 Mszą Świętą w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Następnie o godzinie 10:00 na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich, pod tablicą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się uroczystości patriotyczne, otwarcie wystawy plenerowej „Józef Piłsudski. W 150 rocznicę urodzin" przygotowanej przez Centralną Bibliotekę Wojskową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Jednym z ciekawszych punktów programu była inscenizacja "Przyjazd marszałka Józefa Piłsudskiego do Puław".

Uczestnicy obchodów oraz turyści odwiedzający tego dnia Puławy mieli możliwość obejrzenia czytelni biblioteki. To tutaj w sierpniu 1920 roku, w czasie swojej kilkudniowej bytności w Puławach, przy stojącym tu do dnia dzisiejszego ogromnym, sześciokątnym stole obradował Marszałek Józef Piłsudski wraz ze swoim sztabem.

Serdecznie zapraszamy Państwa do oglądania wystawy plenerowej „Józef Piłsudski. W 150 rocznicę urodzin" udostępnione nam przez Centralną Bibliotekę Wojskową im. Marszałka J. Piłsudskiego w Warszawie oraz do wizyty w czytelni naszej biblioteki.

Wystawę będzie można oglądać do 13 września 2017 roku na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich w Puławach.

Wszystkim którzy nie mają możliwości przyjazdu do Puław i odwiedzenia miejsc związanych z Marszałkiem J. Piłsudskim polecamy film mówiący o historii biblioteki i pobycie Marszałka w Puławach.

Link do filmu

Wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy

Czytany 2290 razy