poniedziałek, 29 czerwiec 2015 19:50

Relacja - II Puławskie Targi Turystyczne

W dniu 20 czerwca pracownicy Centralnej Biblioteki Rolniczej Oddział w Puławach uczestniczyli w II Puławskich Targach Turystycznych. Impreza ta zadedykowana była przedsiębiorcom z terenu powiatu, prowadzącym działalność w branży turystycznej i około-turystycznej.  Niewątpliwą atrakcją dla uczestników były występy zespołów ludowych, które pojawiły się na scenie puławskiej  w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańców Godel 2015.

Stoisko biblioteki na którym prezentowano materiały promocyjne cieszyło się sporym zainteresowaniem uczestników.  Biblioteka z racji miejsca w którym się znajduje (Pałac Czartoryskich) oraz z uwagi na bogatą historię jest miejscem godnym polecenia turystom odwiedzającym Puławy. Obok cennego XIX-wiecznego księgozbioru można tu podziwiać salę kolumnową, której mury były świadkami wielu wydarzeń historycznych. W murach tych kształciły się wychowanki Aleksandro-Maryjskiego Instytutu Wychowania Panien. To właśnie tutaj zdobywali  wykształcenie młodzi adepci nauk rolniczych, a puławski instytut rolniczy zyskał uznanie na całym świecie. W czytelni biblioteki znajduje się sześcioboczny stół służący dawniej do kreślenia map, który również ma swoją ciekawą historię. W sierpniu 1920 roku przy tym stole Marszałek Józef Piłsudski opracowywał plany  ofensywy i prowadził narady sztabowe.  

Targi Turystyczne były znakomitą  okazją do  promowania Oddziału w Puławach oraz Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie, która ze względu na historię i budynek w którym się mieści jest miejscem atrakcyjnym turystycznie.  Posiada ona również dodatkowy atut, w postaci wygodnych i stosunkowo tanich pokoi hotelowych.

Czytany 3464 razy