środa, 27 maj 2015 17:20

Relacja - "Na szkle malowane"

22 maja 2015 r. w Sali Odczytowej CBR wystąpił Teatr Grot. ze spektaklem teatralnym „Na Szkle malowane” sł. E. Bryll. muz. K. Gertner. „Na szkle malowane” to widowisko niezwykle barwne, w regionalnych strojach góralskich, z dużą dawką humoru opowiadające historię narodzin, życia, miłości i śmierci Janosika - legendarnego tatrzańskiego zbójnika, który staje w obronie uciśnionych.

Wystąpili:

Ernest Bryll – Specjalny udział;

Kinga Teresa i Arkadiusz Głogowscy - małżeństwo aktorskie. Grają na deskach Teatru Dramatycznego ,Teatru na Woli, Teatru Polskiego w Warszawie oraz Teatru Muzycznego w Łodzi. Obecnie założyciele Teatr Grot;

Oprawa muzyczna - kapela góralska „Podholanie”.

 

Dzięki dobrej obsadzie aktorskiej, szczerej góralskiej muzyce, tradycyjnym strojom regionalnym i pieczołowicie przygotowanej scenografii, historia Janosika na nowo wzruszyła i porwała publiczność. Można było usłyszeć przeboje takie jak: „Nie zmogła go kula”, „Na sianeczku sianie”, ”Śmierci moja, śmierci” i inne, wykonywane swego czasu przez Czesława Niemena i Marylę Rodowicz. Szczególny aplauz widowni wzbudził Ernest Bryll, który brał aktywny udział w całym przedstawieniu jak również uciął siebie pogawędkę z publicznością na zakończenie spektaklu.

 

Opowieść o góralskim świecie to pierwsze z cyklu przedstawień jakie odbędą się w najbliższym czasie w Centralnej Bibliotece Rolniczej. W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z kilkoma niezależnymi tetrami, bo jako instytucja kultury pragniemy zapraszać Państwa do nas na różne wydarzenia kulturalne - w tym także „do teatru”.

Czytany 4591 razy