czwartek, 14 maj 2015 17:31

Relacja - Konferencja mleczarska

14 maja w siedzibie Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie odbyło się konferencja branży mleczarskiej pn. „Przewaga handlu zorganizowanego nad indywidualnym. Marketing i sprzedaż”.

Konferencję otworzył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Marek Sawicki. Dziękując przedstawicielom branży mleczarskiej za dobre wykorzystanie ostatnich 25 lat, podczas których sektor dokonał ogromnej przemiany i stał się jednym z najnowocześniejszych, zwrócił również uwagę na problem braku chęci współpracy i dyskusji członków tej grupy.

- Ta branża najlepiej odczytała w tym czasie zapotrzebowanie rynku europejskiego – dodał minister i zachęcił zebranych do rozmowy o możliwościach rozwoju sprzedaży wyrobów branży mleczarskiej w Polsce i na rynkach światowych.

W dalszej części swoje wystąpienia i wykłady mieli przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polskiej Izby Mleka, Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związku Rewizyjnego, Spółdzielni Mleczarskich MLEKOVITA, MLEKPOL i RYKI oraz eksperci ds. sprzedaży, marketingu i PR. Prelegenci omawiali najistotniejsze kwestie związane ze sprzedażą, dystrybucją i marketingiem w sektorze mleczarskim a w czasie dyskusji podjęto temat aktualnych potrzeb i zmian w tym zakresie.

Podczas trwania konferencji można było wypić szklankę polskiego mleka, spróbować znakomitych serów oraz kupić książki i czasopisma z zakresu rolnictwa i nie tylko, zaprezentowane na kiermaszu zorganizowanym przez CBR.

fot. minrol.gov.pl

Czytany 3679 razy