środa, 29 lipiec 2009 21:50

Piękno kwiatów i pejzaż polski

W gmachu Centralnej Biblioteki Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w środę - 5 sierpnia odbył się kolejny wernisaż wystawy. Tym razem otwarta została ekspozycja fotografii Jolanty i Tomasza Dziubińskich - "Piękno kwiatów i pejzaż polski".


Autorzy prac fotografią zajmują się od ponad 20 lat, a z czasem stała się ona ich życiową pasją. Od kilku lat używają wyłącznie techniki cyfrowej, która pozwala im na pełną kontrolę procesu twórczego. Oboje są aktywnymi członkami Związku Fotografów Przyrody oraz biorą udział w plenerach, konkursach fotograficznych i wystawach. Fotografują przede wszystkim pejzaż, przyrodę i zabytkową architekturę Polski i Europy. Najbardziej zafascynowało ich polskie i ukraińskie Roztocze oraz Beskid Niski i Mazowsze. Fotografują także Podlasie, Mazury i Kaszuby. Są autorami wielu zdjęć owadów i kwiatów w technice makro, zajmują się także fotografią reportażową.

Zdjęcia Tomasza Dziubińskiego były prezentowane na wystawie Semaine de la Photo organizowanej przez Photo Club Pavillonais we Francji (2007) oraz na międzynarodowej wystawie stworzonej przez CVDCC w USA. Jest on również członkiem wielu międzynarodowych stowarzyszeń fotograficznych (PSA, RPS, LPA, IAAP). W 2007 roku był członkiem jury konkursu fotograficznego Festimage w Portugalii.

Wystawę można oglądać do 21 września w godzinach otwarcia Biblioteki.

Czytany 4041 razy