środa, 15 maj 2019 15:05

Relacja z Pikniku Poznaj Dobrą Żywność „Polska smakuje”

11 maja na terenie warszawskiego Toru Wyścigów Konnych „Służewiec" odbył się Piknik Poznaj Dobrą Żywność „Polska smakuje”, który jest świętem polskiej żywności, którego celem jest promocja produktów oznaczonych znakiem Poznaj Dobrą Żywność, produktów tradycyjnych, regionalnych i ekologicznych.

Centralna Biblioteka Rolnicza prezentowała na swoim stosiku reprinty wydawnictw XIX-wiecznych, pocztówki z ilustracjami strojów z okresu II Rzeczpospolitej oraz widokami starej Warszawy. Na najmłodszych czekały słodkie upominki oraz puzzle z wizerunkiem zabytkowego gmachu Biblioteki. Wszyscy zainteresowani mieli możliwość zapoznania się z działalnością Biblioteki, jej historią i zasobami. Wszyscy goście zapraszani byli na szczególne wydarzenie - Festiwal Ogrodowych Inspiracji, który będzie odbywał się od 11 do 23 czerwca w gmachu Biblioteki.

Swoje stoiska na Piknik przygotowały organizacje, stowarzyszenia i instytucje branżowe, instytuty naukowe oraz muzea rolnicze. Uczestnicy Pikniku mieli możliwość wzięcia udziału w pokazach kulinarnych, mogli podziwiać zabytkowe maszyny i urządzenia rolnicze, zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych oraz kupić ludowe wyroby rękodzielnicze.

Wydarzeniu towarzyszyły koncerty zespołów muzycznych ze szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Tegoroczny Piknik odbył się w roku obchodów 80-lecia powstania Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. Specjalnym wydarzeniem towarzyszącym tej rocznicy była gonitwa o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czytany 1657 razy