Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
piątek, 17 sierpień 2018 09:57

Relacja z puławskich obchodów 98 rocznicy "Cudu nad Wisłą"

W dniu 15 sierpnia 2018 r. Centralna Biblioteka Rolnicza Oddział w Puławach uczestniczyła w obchodach Święta Wojska Polskiego oraz 98 "Rocznicy Cudu nad Wisłą".

Obchody rozpoczęły się o godzinie 8:30 Mszą Świętą w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Następnie o godzinie 10:00 na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich, pod tablicą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się uroczystości patriotyczne. Uroczystościom towarzyszyła wystawa plenerowa  „Józef Piłsudski. Dziadek”, udostępniona  bibliotece  przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej   w Warszawie oraz wystawa „Oni walczyli o Niepodległą” przygotowana wspólnie z Puławskim Towarzystwem Tradycji Narodowych.

Z uwagi na zbliżający się remont czytelni uczestnicy obchodów oraz turyści odwiedzający Pałac Czartoryskich w Puławach  nie mieli możliwość obejrzenia czytelni biblioteki, gdzie w sierpniu 1920 roku, w czasie swojej kilkudniowej bytności w Puławach, przy znajdującym się tam do chwili obecnej sześciokątnym stole obradował Marszałek Józef Piłsudski wraz ze swoim sztabem.  Chcąc zrekompensować Państwu te braki  zachęcamy do obejrzenia filmu  o naszej bibliotece  i pobycie Marszałka Józefa Piłsudskiego w  Puławach.

Link do filmu

Zapraszamy również na wystawy plenerowe.

Wystawę „Józef Piłsudski. Dziadek” można oglądać do 10 września 2018 roku na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich w Puławach.

Wystawę „Oni walczyli o Niepodległą”  można oglądać  do 31 sierpnia 2018 roku w naszej czytelni plenerowej na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich w Puławach w godzinach pracy biblioteki.

Wstęp wolny

Czytany 1904 razy

Dodatkowe informacje