Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
piątek, 17 sierpień 2018 09:25

Puławski Oddział Centralnej Biblioteki Rolniczej na Dożynkach Powiatowych w Nałęczowie

Gospodarzem tegorocznych  Dożynek Powiatu Puławskiego, które odbyły się  w niedzielę, 12 sierpnia, była Gminna Nałęczów.  Patronat honorowy uroczystości sprawowało Ministerstwo  Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą sprawowaną przy Nałęczowskim Domu Kultury. Część oficjalną,  złożoną z przemówień, wręczenia odznaczeń i nagród konkursowych zainaugurował barwny korowód wieńców  dożynkowych.

Uczestnicy imprezy mieli możliwość skosztowania potraw regionalnych, obejrzenia występów lokalnych zespołów muzycznych i śpiewaczych.

Doroczne święto plonów to okazja do zaprezentowania dorobku rolniczego naszego regionu w związku z czym nie zabrakło na nim stoisk promocyjnych firm, instytucji i stowarzyszeń związanych z rolnictwem.

Na stoisku Puławskiego Oddziału CBR dużym zainteresowaniem cieszyły się wydawnictwa Biblioteki oraz materiały promujące polskie rolnictwo i gospodarkę żywnościową.

Bibliotekarze prezentowali szeroki wachlarz usług świadczonych przez bibliotekę. Informowali o sposobach docierania do informacji i o najnowszych publikacjach rolniczych.

Czytany 1716 razy

Dodatkowe informacje