Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
środa, 20 czerwiec 2018 15:11

„Polska wieś 2018. Raport o stanie wsi”

Wczoraj (19.06.2018 r.) w Centralnej Bibliotece Rolniczej odbyła się prezentacja wyników raportu „Polska wieś 2018. Raport o stanie wsi” przygotowywanego przez Fundację na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa. Przedstawienie Raportu miało w tym roku szczególnie uroczysty charakter ponieważ mija 10 lat od powstania pierwszego Raportu, 30 lat od powstania Fundacji i obchodzimy 100. lecie odzyskania niepodległości.

Raport o stanie wsi jest przygotowywany przez Fundację i wydawany co dwa lata, w języku polskim i angielskim, przez prestiżowe Wydawnictwo Naukowe Scholar. W raporcie przedstawiane są najważniejsze zjawiska o charakterze społecznym, demograficznym, ekonomicznym i politycznym, jakie zachodzą na obszarach wiejskich w Polsce.

Gości przybyłych na prezentację przywitała Prezes Fundacji, Monika Szymańska, a prof. dr hab. Jerzy Wilkin z IRWiR PAN oraz dr Iwona Nurzyńska przedstawili najważniejsze przemiany społeczno-gospodarcze na obszarach wiejskich w świetle raportu „Polska wieś 2018”. W panelu dyskusyjnym „Perspektywy rozwoju wsi w zjednoczonej Europie” prowadzonym przez redaktor Krystynę Naszkowską udział wzięli: dr Czesław Siekierski, poseł do Parlamentu Europejskiego, dr hab. Adam Knieć, prof. UMK i dr Adam Tański, członek Kapituły Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z Raportem, który znalazł się w zbiorach Centralnej Biblioteki Rolniczej.

Czytany 2232 razy

Dodatkowe informacje