Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
poniedziałek, 15 styczeń 2018 15:32

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Sylur – początki życia”.

Centralna Biblioteka Rolnicza Oddział w Puławach zaprasza na wernisaż wystawy
" SYLUR – POCZĄTKI ŻYCIA”.

19.01.2018 (piątek) godz.17:00
Centralna Biblioteka Rolnicza Oddział w Puławach, ul. Czartoryskich 8
Wystawę będzie można oglądać do 19 lutego 2018 roku w godzinach pracy Biblioteki.

Wstęp wolny

 

 

Wystawa SYLUR – POCZĄTKI ŻYCIA prezentuje skamieniałości z wczesnego okresu dziejów życia na Ziemi, początków ery paleozoiku. Okres ten charakteryzował się bogactwem fauny morskiej z tysiącami ciekawych gatunków, których już dziś nie spotkamy – odeszły w niebyt wraz z wielkim wymieraniem permskim w końcu ery paleozoiku. Dzisiaj możemy je oglądać tylko w formie skamieniałych pozostałości, utrwalonych w skałach osadowych, pochodzących z dna pradawnych mórz.

Autorka wystawy pani HANNA PAWŁOWSKA jest absolwentką LO im. księcia A.J. Czartoryskiego w Puławach i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z zawodu dziennikarz. Członek Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości”, redaktor naczelny kwartalnika „Wczoraj i Dziś”. Od wielu lat kolekcjonuje skamieniałości, które sama zbiera podróżując po Europie.

Ma na koncie wystawy paleontologiczne: „Było morze, był step” (2016, skamieniałości Małopolskiego Przełomu Wisły), „Jura – zapis potrójny” (2017, skamieniałości jurajskie z różnych miejsc w Europie) i „Wisła: Skarby prehistorii” (2017, z okazji Roku Rzeki Wisły). Wzięła także udział w II Festiwalu Jurajskim w Łukowie, prezentując dwa wątki tematyczne ze swojej kolekcji. Prowadzi również wykłady z dziedziny paleontologii dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Czytany 2072 razy

Dodatkowe informacje