Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
czwartek, 23 listopad 2017 11:09

Wernisaż wystawy „Z jednej gliny. Ceramika – kontynuacja"

Centralna Biblioteka Rolnicza Oddział w Puławach
zaprasza do oglądania wystawy „Z JEDNEJ GLINY”
W piątek 17 listopada 2017 r. w czytelni biblioteki miał miejsce wernisaż prac ceramicznych pani Marii Kapturkiewicz-Szewczyk
oraz jej uczniów, Wojciecha Kosteckiego i Wojciecha Kapicy.

Wystawa „Z jednej gliny. Ceramika – kontynuacja” to przede wszystkim hołd złożony zmarłej niespełna 5 lat temu pani Marii Kapturkiewicz – Szewczyk. Nauczycielce kamieniarce, rzeźbiarce, malarce, ceramiczce, animatorce życia artystycznego, kulturalnego.

„Pani Maria, oprócz zaszczepienia w nas dążenia do poszukiwań artystycznych, nauczyła nas przede wszystkim szacunku dla rzemiosła, dla cichej, pokornej pracy - podkreślał pan Wojciech Kostecki, otwierając piątkowy wernisaż. „Zawsze będę powtarzał, że jestem karłem, który stoi na ramionach gigantów, a takim gigantem w moim życiu była Pani Maria. Dziękuję Jej za warsztat, za formację intelektualną i historyczną. Ta wystawa to nasz ceramiczny hołd dla Niej. – dodał. Pani Maria wykształciła wiele pokoleń puławskich plastyków tworzących w różnych technikach. Wielu z nich kontynuowało edukację na kierunkach artystycznych. Twórcy wystawy chcieliby zorganizować kolejne ekspozycje prezentujące rozliczne obszary aktywności pani Marii. W ich imieniu zwracamy się z prośbą o kontakt do osób, które przeszły przez edukację i formację pani Marii. W tej sprawie można zwracać się bezpośrednio do artystów lub za pośrednictwem naszej biblioteki.

Wystawa czynna do 7 grudnia 2017 roku w godzinach pracy biblioteki.
Wstęp bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy.

Czytany 1899 razy

Dodatkowe informacje