Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
piątek, 01 wrzesień 2017 20:00

Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, a szczególnie nowych działów: Porady z XIX-wiecznych Kalendarzy i XIX-wieczne przepisy kulinarne, oraz Aktualności w rolnictwie.

Ponadto, w numerze znajdzie się materiał o wysokich cenach polskich owoców w tym sezonie i coraz większej popularności owoców tropikalnych oraz o nowych ustaleniach w sprawie umowy między Ukrainą a UE o pogłębionej i całościowej strefie wolnego handlu (DCFTA). W dziale dotyczącym ekologii piszemy o roku Rzeki Wisły 2017 oraz o nowych zasadach segregacji odpadów komunalnych. Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o kulcie krowy w kulturze nie tylko polskiej oraz o garncarstwie. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o Adamowiźnie - uroczej wsi, w której do dziś zachowały się trzy przedwojenne dwory.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o ustawie o wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi oraz o zakładaniu przydomowego ogrodu jesienią. Zaś w dziale „Natura i My” tym razem mowa o kminku.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi piszemy o roli matki w rodzinie wiejskiej w Drugiej Rzeczypospolitej. W części poświęconej zbiorom Centralnej Biblioteki Rolniczej prezentujemy najcenniejsze i najciekawsze kolekcje z naszego księgozbioru.

Życzymy miłej lektury
Redakcja

Zajrzyj, poczytaj!

Czytany 2227 razy

Dodatkowe informacje