Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
sobota, 08 lipiec 2017 14:57

Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika "Rolniczy Magazyn Elektroniczny"

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, a szczególnie nowych działów: Starych kalendarzy czar…, Kuchni w czasach Belle Epoque i Aktualności w rolnictwie.

Ponadto w numerze znajdzie się materiał o zatwierdzeniu przez Radę Ministrów priorytetów WPR po 2020 r. oraz o rezygnacji sieci handlowych ze sprzedaży jajek pochodzących z chowu klatkowego.

W dziale dotyczącym ekologii piszemy o jerzyku – wielkim miłośniku miast oraz o ekologii w branży motoryzacyjnej.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o tradycjach flisackich w Polsce oraz o historii mleczarstwa. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o dworze Tęczyńskich w Końskowoli.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o nowych regulacjach prawnych w rolniczym handlu detalicznym oraz o dawnych odmianach zbóż, które obecnie wracają do łask. Zaś w dziale „Natura i My” tym razem mowa o karczochu – warzywie z potencjałem.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi piszemy o kobietach wiejskich w okresie I wojny światowej.

W części poświęconej zbiorom Centralnej Biblioteki Rolniczej prezentujemy najcenniejsze i najciekawsze kolekcje z naszego księgozbioru.

Życzymy miłej lektury

Zajrzyj, poczytaj!

Czytany 2075 razy

Dodatkowe informacje