Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
piątek, 30 czerwiec 2017 14:04

Relacja z Dnia Otwartych Drzwi

Czterdziesta edycja Dnia Otwartych Drzwi w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli już za nami.

Uroczystość rozpoczęto mszą świętą w kościele parafialnym w Końskowoli, po której uczestnicy przeszli korowodem prowadzonym przez Orkiestrę Dętą Gminy Końskowola na plac wystawowy. Uroczystego otwarcia Dnia Otwartych Drzwi dokonał Sławomir Plis, Dyrektor Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Wiceminister Ryszard Zarudzki wręczył nagrody laureatom konkursu „Agroliga 2017” – w etapie regionalnym oraz laureatom konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne- 2017”. Uhonorowano także gospodarstwa, które zwyciężyły w konkursie „Rolnik Lubelszczyzny 2016” oraz w Ogólnopolskim Konkursie „Na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w 2016 r.”. Wręczono również nagrody dla hodowców bydła mlecznego z poszczególnych powiatów województwa lubelskiego, za najwyższą wydajność mleczną.

Podczas Dnia Otwartych Drzwi odwiedzający mogli obejrzeć wystawę maszyn i urządzeń rolniczych, odwiedzić stoiska firm oferujących środki do produkcji rolniczej, wyposażenie budynków inwentarskich, nawozy, środki ochrony roślin, pasze i dodatki paszowe, sprzęt ogrodniczy, rośliny ozdobne.

Pracownicy Puławskiego Oddziału CBR prezentowali oglądającym szeroki wachlarz usług świadczonych przez bibliotekę. Informowali o sposobach docierania do informacji i o najnowszych publikacjach rolniczych. Podkreślali walory naukowe jak też historyczne biblioteki, która mieści się w zabytkowych wnętrzach pałacu Czartoryskich, zwracając uwagę na fakt, że do biblioteki można przyjść nie tylko po to żeby wypożyczyć książkę, ale również by miło spędzić czas na wieczorze autorskim lub wystawie obrazów czy fotografii.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wydawnictwa Biblioteki oraz materiały promujące polskie rolnictwo i gospodarkę żywnościową dostarczone przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czytany 2179 razy

Dodatkowe informacje