Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
piątek, 09 czerwiec 2017 22:34

Zapraszamy na III Międzynarodowy Festiwal Poloneza w Polsce

 

Centralna Biblioteka Rolnicza, Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA wraz z działającym w jej ramach Zespołem Tańca Historycznego CHOREA ANTIQUA zapraszają do wzięcia udziału w III Międzynarodowym Festiwalu Poloneza w Polsce. Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 10-11 czerwca w Warszawie i Płocku.

Uroczyste otwarcie konkursu w Warszawie odbędzie się w niedzielę (11czerwca) o godz. 12:00. w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy Krakowskim Przedmieściu 66. W jury konkursu zasiądą m.in: prezenterka TV, Kawaler Orderu Uśmiechu, Zofia Czernicka, krytyk teatralny i muzyczny „Teatr dla Was”, Wojciech Giczkowski i redaktorzy: Jadwiga Trusz i Mirosław Perzyński.

W festiwalu weźmie udział około 150 wykonawców w trzech kategoriach: tanecznej, wokalnej i instrumentalnej. Podobnie jak w ubiegłych latach i w tym roku znaczna część czasopisma „CZE-NE-KA” poświęcona będzie uczestnikom Festiwalu.

Będzie to wyjątkowa podróż po historii poloneza. Pokazana zostanie jego pozycja w kanonie polskiego tańca oraz przemiany w tym gatunku, które odcisnęły swoje piętno i dały życie nowym, współczesnym formom poloneza. Pokazana zostanie jego historia, która dziś jest już także elementem historii polskiej sztuki i kultury, by sprowokować dyskusję na temat tańców narodowych i ich miejsca w edukacji młodych Polaków.

By zainteresować szeroki krąg przypadkowych widzów planujemy w sobotę działania happeningowe i „flash mob”, a w niedzielę ok. godz. 14:30 - 15:00, w oczekiwaniu na werdykt Jury, barwny korowód uczestników Festiwalu połączony ze zwiedzaniem Starego Miasta. Honorowy patronat nad Festiwalem objął Burmistrz Dzielnicy Śródmieście, JE Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Białoruś w Rzeczypospolitej Polskiej Pan Aleksandr Averyanov, Centrum Kulturalne Białorusi w Warszawie oraz Wioletta Kulpa - Radna Rady Miasta Płocka, Przewodnicząca Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Płocka.

Patronat medialny objęły: Polskie Radio RDC, Magazyn „Businesswoman & life” i portal www.wolnasobota.pl

 

Czytany 3484 razy

Dodatkowe informacje