Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
poniedziałek, 22 maj 2017 19:13

Relacja z obchodów Dnia Podlasia

21 maja 2017 r. przed gmachem Centralnej Biblioteki Rolniczej odbył się Dzień Podlasia. Współorganizatorem tego wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. W trakcie imprezy istniała możliwość nie tylko spróbowania, ale także zakupu podlaskich wyrobów regionalnych i dzieł twórców ludowych, w tym rzeźb Dionizego Purty. Można było również zobaczyć jak w warsztacie tkackim powstaje tkanina dwuosnowowa zwana podwójną, która należy do najciekawszych zjawisk polskiej sztuki ludowej. Ta unikalna technologia tkacka wzbudza uznanie zarówno etnografów, jak też miłośników sztuki ludowej w kraju i za granicą.

Dużym zainteresowaniem gości cieszyły się dzikie ptaki z Ośrodka Edukacji Ekologicznej Muzeum Podlaskiego Sokolarnia. Opiekunowie Jastrzębia Harrisa o imieniu Malwina i Puchacza Oskara opowiadali słuchaczom ciekawe historie związane z ich szkoleniem. Ogromne zainteresowanie skrzydlatymi gośćmi, sprawiło, że kolejkom do zrobienia z nimi zdjęcia nie było końca. W czasie trwania wydarzenia swoją działalność prezentowało także Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

Podczas imprezy można było obejrzeć wystawę prezentującą unikatowe zdjęcia pt. „Śladami zapomnianego Podlasia” przygotowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Fundację Zapomniane Podlasie.

Wydarzeniu towarzyszyły występy zespołu Podlaskie Kukułki, który tańczył i śpiewał na tarasie oraz przed budynkiem Biblioteki, przyciągając tłumy.

Czytany 2411 razy

Dodatkowe informacje