Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
wtorek, 09 maj 2017 15:17

”Rotmistrz Pilecki – Ofiarowanie”

Centralna Biblioteka Rolnicza zaprasza na spektakl ”Rotmistrz Pilecki – Ofiarowanie”, który odbędzie się 19 maja (piątek) o godz. 18.00. Przedstawienie zostało przygotowane przez Ostrowską Grupę Teatralną „Rzeczpospolita Apostolska” na podstawie raportu rtm. Witolda Pileckiego.

Spektakl odbędzie się w Sali Odczytowej CBR przy Krakowskim Przedmieściu 66 w Warszawie.

Ostrowska Grupa Teatralna „Rzeczpospolita Apostolska” zaprezentuje fragment przedstawienia składający się z 13 scen. Właściwa premiera widowiska przewidziana jest na 25.V.2018 roku i związana będzie z 70. rocznicą tragicznej śmierci rtm. Pileckiego.

 

Autor scenariusza, Sławomir Konarzewski tak mówi o przedstawieniu: „W napisanym przeze mnie scenariuszu na 33 sceny aż 20 opisuje pobyt Pileckiego w obozie koncentracyjnym . Próbuję w nich przedstawić wspomnienia Pileckiego, nie uciekając od skrajnych obrazów. Słowa z raportu spisane przez Pileckiego przydzieliłem kilku więźniom, tak że wszyscy więźniowie mówią słowami Pileckiego. Taki sposób przekazu raportu wyraźnie dynamizuje akcję, rodzi napięcia i emocje. Ten sposób widzenia raportu przedstawi życie w oświęcimskim piekle z zupełnie innej, nieznanej nam perspektywy”.

Przedstawienie zaszczyci swoją obecnością Zofia Pilecka, córka rotmistrza.

Czytany 2980 razy

Dodatkowe informacje