Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
środa, 25 styczeń 2017 13:50

Spotkanie Ministra Rolnictwa z Korpusem Dyplomatycznym

24 stycznia 2017 roku w Centralnej Bibliotece Rolniczej odbyło się coroczne spotkanie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z Korpusem Dyplomatycznym placówek zagranicznych akredytowanych w Polsce. Wydarzenie to miało na celu zaprezentowanie potencjału eksportowego rodzimych produktów. Zaproszeni goście mogli spróbować specjalnie przygotowanych na tę okazję produktów rolno-spożywczych i przekonać się o wyśmienitych walorach smakowych i jakościowych polskich produktów eksportowych.


Spotkanie rozpoczęło przemówienie Ministra Rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, który witając przybyłych gości wyraził nadzieję, że będą oni zachęcać swoich rodzimych przedsiębiorców do nawiązywania współpracy z polskimi kontrahentami. Propagowanie to na pewno przyczyni się to do zwiększenia wymiany handlowej produktami rolno-spożywczymi.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 63 krajów, w tym ambasadorowie: Albanii, Algierii, Argentyny, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Brazylii, Bułgarii, CHRL, Czech, Egiptu, Finlandii, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Iraku, Kataru, Kazachstanu, Kolumbii, Maroka, Meksyku, Mołdawii, Niemiec, Pakistanu, Panamy, Tunezji, Turcji, Senegalu, Ukrainy, Urugwaju, USA i Wielkiej Brytanii. Pozostałe kraje były reprezentowane przez Charge d`Affaires, radców ds. ekonomicznych i rolnych. Przybyli także przedstawiciele stowarzyszeń branżowych i firm sektora rolno-spożywczego, które współorganizowały spotkanie, przedstawiciele Sejmu RP, ministerstwa spraw zagranicznych oraz ministerstwa gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowej Izby Gospodarczej, Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego, a także instytucji współpracujących z MRiRW oraz nadzorowanych przez ministra rolnictwa.

Czytany 5657 razy

Dodatkowe informacje