Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
środa, 04 styczeń 2017 20:32

Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika "Rolniczy Magazyn Elektroniczny"

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego,  a szczególnie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, w którym przybliżamy Państwu problematykę z tego zakresu.

Ponadto, w numerze znajdzie się materiał o zagrożeniu ptasią grypą w Polsce oraz relacja z Ogólnopolskiego Spotkania Ludzi Rolnictwa i Agrobiznesu Smaczna Polska, które odbyło się w Centralnej Bibliotece Rolniczej.

W dziale dotyczącym ekologii piszemy o nowych tendencjach w produkcji biopaliw oraz o tym, jak ważne dla naszego życia są lasy.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o kotlarstwie, jednym z „zapomnianych zawodów” w Polsce oraz o bajce zwierzęcej w kulturze ludowej. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o miejscu, jakie zajmuje dworek szlachecki w literaturze polskiej.

Zajrzyj, poczytaj!

Rolniczy Magazyn Elektroniczny zaznajamia z bogactwem wiedzy zgromadzonej w bibliotece oraz przybliża ludzi szczególnie zasłużonych dla postępu i rolnictwa, a często obecnie zapomnianych.

Czytany 7255 razy

Dodatkowe informacje