Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
sobota, 19 listopad 2016 15:18

Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika "Rolniczy Magazyn Elektroniczny"

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, a szczególnie nowego działu - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 - w którym przybliżamy Państwu problematykę z tego zakresu.

Ponadto w numerze znajdzie się materiał o problemach na rynku maszyn rolniczych oraz rolnictwa na świecie.

W dziale dotyczącym ekologii piszemy o ochronie zwierząt cyrkowych i wymieraniu zwierząt polarnych.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o szlachcie polskiej oraz o znaczeniu lasu dla dawnych mieszkańców wsi. Ciekawym jego dopełnieniem będzie historia dworów w okolicach Warszawy.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o króliku w polskiej kuchni oraz o pomocy dla producentów rolnych. W dziale „Natura i My” tym razem mowa o dzikiej róży – jej właściwościach leczniczych i kierunkach wykorzystania.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi tym razem mowa o roli prasy w życiu kobiet w XIX i na początku XX wieku.

W części poświęconej pamiętnikarstwu prezentujemy pamiętnik Juliana Huty i Władysława Pepera pt.: „Wśród lasów i zwierząt Bieszczad”.

Zajrzyj, poczytaj!

Rolniczy Magazyn Elektroniczny zaznajamia z bogactwem wiedzy zgromadzonej w bibliotece oraz przybliża ludzi szczególnie zasłużonych dla postępu i rolnictwa, a często obecnie zapomnianych.

Czytany 18184 razy

Dodatkowe informacje