Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
środa, 17 sierpień 2016 18:25

XVI Podlaskie Święto Chleba

14.08.2016 Centralna Biblioteka Rolnicza wzięła udział w Podlaskim Święcie Chleba, które od XIV lat odbywa się w Ciechanowcu. Organizatorem imprezy jest Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu i za każdym razem gromadzi tłumy gości przybyłych z całego kraju, a nawet z zagranicy.
W tym roku stoisko Biblioteki cieszyło się wyjątkowo dużym powodzeniem. Odwiedziło nas wielu gości zainteresowanych zarówno działalnością placówki jak również jej publikacjami, które chętnie kupowano. Wśród najczęściej kupowanych pozycji znalazły się: „Cztery pory roku w kuchni dworskiej”, „Stroje dawnej Rzeczypospolitej” czy też reprint książki Marii Konopnickiej „Nowe Latko . Niemniejszym zainteresowaniem cieszył się popularnonaukowy kwartalnik Kultura Wsi. Chętnych do zapoznania się z artykułami, opublikowanymi w tegorocznych numerach gazety, nie brakowało. W krótkim czasie kwartalniki przywiezione do Ciechanowca, w celach promocyjnych, zostały rozdane.
Goście, spacerujący po skansenie Ciechanowcu, mieli także okazję podziwiać przygotowaną przez Bibliotekę wystawę planszową „Stroje dawnej Rzeczypospolitej”. Ekspozycja została opracowana na podstawie albumu wydanego przez Leona Zienkowicza w 1841 r. „Les costumes du peuple polonais” - pierwszego vademecum strojów występujących na terenach historycznych Polski. Tę niepowtarzalną wystawę  prezentującą różnorodność polskich strojów ludowych i wojskowych, również wyjątkowo licznie, zwiedzali uczestnicy Święta.

Czytany 9443 razy

Dodatkowe informacje