Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
wtorek, 19 lipiec 2016 18:45

Światowe Dni Młodzieży w CBR 22 - 24 lipca

Centralna Biblioteka Rolnicza przygotowała, w swoich gościnnych progach, mnóstwo atrakcji dla uczestników ŚDM, którzy zawitają do Warszawy.

W arkadach CBR zorganizowany zostanie kiermasz rękodzieła ludowego i produktów regionalnych - Polskie Smaki. Można będzie podziwiać kunszt twórców ludowych i spróbować przysmaków polskiej kuchni. Przed budynkiem prezentowana będzie wystawa planszowa „Stroje dawnej Rzeczypospolitej” przygotowana na podstawie albumu wydanego przez Leona Zienkowicza w 1841 r. „Les costumes du peuple polonais” - pierwszego vademecum strojów występujących na terenach historycznych Polski. Wystawie towarzyszyć będzie wydawnictwo, które można będzie kupić w specjalnym stoisku. Znajdą się na nim także reprinty niezwykle ciekawych pozycji jak np. książka „Nowe latko” Maryi Konopnickiej z rysunkami P. Stachiewicza, widoki starej Warszawy i aktualne wydawnictwa CBR.

Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki” z Brańska na Podlasiu zaprasza na estradę przy Skwerze Hoovera (obok gmachu Biblioteki) na warsztaty taneczne w godz. 12.00 – 14.00. Każdy będzie mógł spróbować zatańczyć krakowiaka, poloneza czy polkę podlaską. Na zakończenie warsztatów, w niedzielę, zaplanowany został korowód na Plac Zamkowy.

Wszystkich uczestników ŚDM zapraszamy także od 10.00 do 12.00 na „Polskie śniadanie”, podczas którego będą mogli poczęstować się polskimi produktami, przygotowanymi specjalnie na tę okazję.

Szczegółowy program Miejskiej Strefy Kultury oraz tego co będzie się działo na Krakowskim Przedmieściu od Placu Zamkowego do Kościoła Wizytek dostępny jest na stronie internetowej: Miejska Strefa Kultury

 

Czytany 14329 razy

Dodatkowe informacje