Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
środa, 29 czerwiec 2016 20:19

Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika "Rolniczy Magazyn Elektroniczny"

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, a szczególnie nowego działu - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 - w którym będziemy chcieli, przybliżyć Państwu problematykę z tego zakresu.

Ponadto w numerze znajdzie się materiał o zmianach jakie wprowadza ustawa o obrocie ziemią rolną oraz o stanie rybactwa bałtyckiego.

W dziale dotyczącym ekologii piszemy o upcyclingu – jako nowej formie recyklingu oraz o potrzebie humanitarnej ochrony zwierząt.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o piekarstwie tradycyjnym, oraz o historii zaklętej w konarach dębu Bartek. Ciekawym jego dopełnieniem będzie historia dworu w Chalinie, gdzie podobno, duch dawnej właścicielki krąży wokół posiadłości.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o walorach zdrowotnych i smakowych polskiej dziczyzny. W dziale „Natura i My” tym razem mowa o szałwii  i jej zastosowaniu w apteczce, kuchni i ogrodzie.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi tym razem mowa o Magdalenie Urbankowej.

W dziale poświęconym  pamiętnikarstwu tym razem prezentujemy wspomnienia pt.: „Na drodze życia: pamiętnik profesora Romana Prawocheńskiego”.

Zajrzyj, poczytaj!

Rolniczy Magazyn Elektroniczny zaznajamia z bogactwem wiedzy zgromadzonej w bibliotece oraz przybliża ludzi szczególnie zasłużonych dla postępu i rolnictwa, a często obecnie zapomnianych.

Czytany 18078 razy

Dodatkowe informacje