Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
poniedziałek, 23 maj 2016 23:04

Relacja z seminarium „Ogrodowe inspiracje –aranżacje”

We wtorek, 24 maja w Sali Odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej odbyło się seminarium „Ogrodowe inspiracje – aranżacje”, które rozpoczęło Festiwal Ogrodowych Inspiracji organizowany przez CBR wspólnie z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Twórców Ogrodów. Trwające do 5 czerwca imprezy festiwalowe, zostały objęte honorowym patronatem przez Pana Krzysztofa Jurgiela - Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Seminarium poświęcone było tematyce urządzania ogrodów w różnym stylu, uzupełniania ich ogrodową architekturą, a także temu, jak wykorzystać ogród jako miejsce dobrej zabawy zarówno rodzinnej jak i z przyjaciółmi (program seminarium).
Spotkanie miało otwartą formułę i przyciągnęło liczne grono zaineresowanych słuchaczy. Wśród zaproszonych gości był m.in. Pan Wojciech Petera, doradca Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawiciele władz dzielnicy Śródmieście oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów - współorganizatora seminarium i całego Festiwalu.
Podczas trwania seminarium, pod arkadami naszej Biblioteki odbywał się kiermasz książek i czasopism o tematyce ogrodniczej.
Przez cały czas trwania Festiwalu tj. do 5 czerwca, pod arkadami CBR będzie miał miejsce kiermasz kwiatów balkonowych i tarasowych oraz wystawa zdjęć „Cztery pory roku w ogrodzie” przygotowana przez Arboretum Trojanów.

Czytany 6337 razy

Dodatkowe informacje