Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
środa, 13 kwiecień 2016 20:11

Zapraszamy na pokaz slajdów "Albania - piękna nieznajoma"

Centralna Biblioteka Rolnicza zaprasza na pokaz slajdów "Albania - piękna nieznajoma". Spotkanie poprowadzi podróżnik Andrzej Pasławski.

"Chcę pokazać Albanię – kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, kraj będący bodaj ostatnią tajemnicą XXI-wiecznej Europy – jako rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsce bezpieczne dla chcących tam podróżować. Albanię przemierzam z rodziną od wielu lat i tu spełniły się nasze marzenia o ciszy, spokoju, nieskażonej cywilizacją przyrodzie. Znajdziemy w niej wszystko – niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki." - A. Pasławski.


11.05.2016 (środa) godz. 18:00
sala 039 (półpiętro)

Centralna Biblioteka Rolnicza
Krakowskie Przedmieście 66


Andrzej Pasławski -  Fotograf, reporter, miłośnik Bałkanów, które ma we krwi i organizmie.


Żyłkę wędrownika i pasję do zwiedzania wyniósł z domu rodzinnego. Na swej drodze życiowej spotkał kobietę równie zakręconą i od tego czasu wspólnie podróżują, fotografują i dzielą swe pasje. Te geny przekazali swym córkom, które stały się towarzyszami wszystkich rodzinnych wypraw.

Plonem zamiłowania do podróży i pasji fotografowania jest mnóstwo zdjęć z naszych wojaży, wiele spotkań podróżniczych na ogólnopolskich festiwalach podróżniczych, niezliczona ilość spotkań w placówkach kultury i dydaktycznych, wystawy fotografii. Niejednokrotnie nasze slajdowiska otrzymywały nagrody i wyróżnienia.


Od kilkunastu lat przemierzamy Bałkany (ale nie tylko) w poszukiwaniu pięknych terenów, ciepła i przy tym wypoczynku, poznając historię i dzień dzisiejszy tego rejonu, który zafascynował nas tak bardzo, że wracamy tam co roku.


Szukając miejsc dziewiczych, spokojnych i niebanalnych dość szybko uciekliśmy z Chorwacji, choć łączą nas z nią miłe wspomnienia i wielokrotnie przemierzając Czarnogórę poznawaliśmy Bośnię, Serbię i kraje ościenne. Zatoczyliśmy swoistą „bałkańską pętlę” i trafiliśmy do Albanii i Kosowa.


Albania jest krajem, w którym znajdziemy wszystko: niezmierzone góry, przepiękne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki. Na szczęście przyroda broni się tam jeszcze i to wszystko nie jest dostępne „na wyciągnięcie ręki”.

Więcej o naszych podróżach można zobaczyć i przeczytać na stronie www.fotolandia4x4.com
                                                          

Czytany 4240 razy

Dodatkowe informacje