Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
czwartek, 05 maj 2016 19:55

Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, a szczególnie nowego działu - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 - w którym będziemy chcieli, przybliżyć Państwu problematykę z tego zakresu.

Ponadto w numerze znajdzie się materiał o polskiej gęsinie oraz o obowiązku ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w kraju.

W dziale dotyczącym ekologii piszemy o kolejnym sporze o Puszczę Białowieską oraz o stanie polskiej kranówki.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o przysłowiach ludowych, oraz o ciesielstwie, czyli sztuce tworzenia pięknych budowli z drewna. Ciekawym jego dopełnieniem będzie historia dworów polskich ocalonych od niebytu.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o OxyTree – drzewie przyszłości oraz o najważniejszych chorobach zbóż. W dziale „Natura i My” tym razem mowa o kwiatach - pięknych w ogrodzie i smacznych na talerzu.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi tym razem mowa o Marii z Jodko - Narkiewiczów Karczewskiej.

W części poświęconej pamiętnikarstwu prezentujemy pamiętnik pt.: „Warszawa w pamiętnikach pierwszej wojny światowej”.

Zajrzyj, poczytaj!

Rolniczy Magazyn Elektroniczny zaznajamia z bogactwem wiedzy zgromadzonej w bibliotece oraz przybliża ludzi szczególnie zasłużonych dla postępu i rolnictwa, a często obecnie zapomnianych.

Życzmy interesującej lektury

Redakcja

Czytany 11464 razy

Dodatkowe informacje