Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
piątek, 08 styczeń 2016 19:47

Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”

Zapraszamy do lektury kolejnego 71 numeru  Rolniczego Magazynu Elektronicznego, a szczególnie nowego działu - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 - w którym będziemy chcieli przybliżyć Państwu, w sposób możliwie przystępny, problematykę z tego zakresu. Zamiast Ziołowego zakątka wprowadzamy zaś kącik Natura i my, który pozwoli nam na prezentację ciekawych roślin i nie tylko …

W numerze prezentujemy także się ciekawy materiał o tym czy polskie mięso jest bezpieczne dla konsumentów oraz tekst o działaniach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ostatnich miesiącach 2015 r.

W dziale dotyczącym ekologii poruszamy temat najbardziej ekologicznych państw świata oraz piszemy o nowym mieszkańcu polskich lasów, jakim jest szakal złocisty. Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o nowym obliczu folkloru, czyli e-folklorze, oraz o tradycjach karnawałowych. Ciekawym jego dopełnieniem będzie prezentacja archiwalnych fotografii dworów  i pałaców Wielkiego Księstwa Poznańskiego autorstwa Leonarda Durczykiewicza.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o orkiszu, którego uprawą interesuje się coraz więcej polskich rolników, oraz o hodowli kaczek. W kąciku „Natura i my”  prezentujemy owoc o niezwykłych właściwościach, a jest to kokos.

W dziale przedstawiającym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi tym razem mowa o kobietach wiejskich na szklanym ekranie.

W części poświęconej pamiętnikarstwu prezentujemy „Pamiętniki chłopów”.

Zajrzyj, poczytaj!

Rolniczy Magazyn Elektroniczny zaznajamia z bogactwem wiedzy zgromadzonej w bibliotece oraz przybliża ludzi szczególnie zasłużonych dla postępu i rolnictwa, a często obecnie zapomnianych.

Czytany 7043 razy

Dodatkowe informacje