Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
wtorek, 22 grudzień 2015 21:30

Zwyczaje i obrzędy w Polsce, Czas Bożego Narodzenia - Miniszopki - Pocztówkowy Pokłon Trzech Króli.

Zapraszamy do Centralnej Biblioteki Rolniczej na trzy niezwykłe wystawy związane z okresem Bożego Narodzenia i karnawału.

Wystawa „Zwyczaje i obrzędy w Polsce - Czas Bożego Narodzenia” jest efektem prawdziwej pasji Andrzeja Sidora – autora tych niezwykłych zdjęć. Fotografie umieszczone na ekspozycji ukazują różnorodność kultur i zwyczajów związanych z czasem Bożego Narodzenia i karnawału. Warto obejrzeć tę wystawę i podziwiać bogactwo naszej wspólnej kultury niematerialnej kultywowanej w różnych regionach Polski.

Wystawę można oglądać przed budynkiem Centralnej Biblioteki Rolniczej

 

 

Wystawa miniaturowych szopek z całego świata obrazuje kolekcję pasjonata w tej dziedzinie - Jerzego Knapika. Jego prywatna kolekcja szopek liczy dziś ponad 130 eksponatów z 31 krajów z pięciu kontynentów W 2015 roku mija równo 15 lat od zakupu na rynku w San Jose (Kostaryka) pierwszych szopek. Wieloletnie doświadczenie kolekcjonera szopek potwierdza, że pomysłowość ich autorów, twórców i rękodzielników nie zna granic. Trzeba to koniecznie zobaczyć.

 

 

Wystawa Pocztówkowy pokłon Trzech Króli z kolekcji pocztówek Mariana Sołobodowskiego to sentymentalna podróż od czasów naszych babek po nam współczesne. Cały zbiór liczy ok. 2000 pocztówek świątecznych, natomiast w ramach ekspozycji podziwiać można ponad 170. Oglądając tę ekspozycję wielu z Państwa będzie z pewnością zaskoczonych tym, jak wyglądały kartki świąteczne jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

 Zobacz wystawy Orszaku Trzech Króli

Wystawę miniszopek i pocztówek świątecznych można oglądać w holu Centralnej Biblioteki Rolniczej do 9 lutego,

od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9.00 -20.00.

Wstęp na wystawy wolny.

Czytany 9024 razy

Dodatkowe informacje