Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
poniedziałek, 31 sierpień 2015 16:07

Centralna Biblioteka Rolnicza zaprasza na "Święto Skarpy Warszawskiej".

W ramach organizowanych obchodów „Święta Skarpy Warszawskiej” przygotowane zostanie największe wydarzenie kulturalne w mieście. W wydarzeniu udział weźmie ponad 30 instytucji kultury i nauki, oferując odwiedzającym specjalnie na tę okazję przygotowane atrakcje. Wśród zaangażowanych podmiotów znajdą się, m.in. Muzeum Narodowe w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Uniwersytet Warszawski, Muzeum Wojska Polskiego, Sejm RP, Królikarnia i wiele innych instytucji i organizacji, a także kawiarnie położone na Skarpie.

13.09.2015 w godzinach 10:00 - 22:00

Zapraszamy!


W programie obchodów „Święta” przewidziane są wydarzenia kulturalne, rekreacyjne, edukacyjne – pikniki, wystawy, warsztaty, kiermasze, spacery.

„Święto Skarpy Warszawskiej” stanowi kontynuację trzech edycji pikników „Majówka na Skarpie”, które miały miejsce w latach 2012-14. W tym roku wydarzenie będzie miało miejsce we wrześniu i przybierze nieco zmienioną formę.

Oprócz szeregu wydarzeń kulturalnych, które będą czekały na uczestników, zostanie wydana również publikacja prezentująca po raz pierwszy historię Skarpy i jej mieszkańców w sposób kompleksowy, prowadząc po bardziej i mniej znanych miejscach na jej szlaku. Nad publikacją pracuje grupa specjalistów, m.in.: historyków, varsavianistów, aktywistów miejskich, urbanistów, socjologów. Ukaże się ona także w formie multimedialnego przewodnika dostępnego bezpłatnie na stronie internetowej.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Więcej informacji na: www.drogakultury.waw.pl

Koordynator: Fundacja Culture Shock
Patroni medialni: Co Jest Grane, Tok FM, TVP Warszawa

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Czytany 3347 razy

Dodatkowe informacje