Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
wtorek, 21 lipiec 2015 20:02

Relacja – „Weekend z miodem”

Pyszny, złoty, słodki i bardzo zdrowy, tak w kilku słowach można opisać dobrze wszystkim znany miód. W ostatni weekend miłośnicy jego smaku jak również pasjonaci pszczelarstwa spotkali się pod Arkadami Centralnej Biblioteki Rolniczej, przy ulicy Krakowskie Przedmieście 66, gdzie odbywał się kiermasz produktów pszczelich pn „Weekend z miodem”. Organizatorami tego oryginalnego przedsięwzięcia promocyjnego byli Polski Związek Pszczelarski oraz Centralna Biblioteka Rolnicza.

Wśród zaproszonych na tę okoliczność wystawców znaleźli się wytwórcy pysznych miodów tradycyjnych i pitnych, rozmaitych słodkości z dodatkiem miodu, naturalnych kosmetyków hipoalergicznych na bazie miodu oraz producenci produktów pszczelarskich i sprzętu pasiecznego. Swoje wyroby prezentowali: Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli, firma Babik-Sabat z Sułkowic, firma Corpo z Łodzi oraz Dom Pszczelarza z Kamiannej. Kiermasz urozmaiciła bogata ekspozycja roślin miododajnych z Gospodarstwa Ogrodniczo-Szkółkarskiego inż. Pawła Rysia.

Pomimo upału kiermasz produktów pszczelich cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy oraz przybyłych do stolicy turystów. Dziękujemy serdecznie Panu Tadeuszowi Sabatowi – Prezydentowi Polskiego Związku Pszczelarskiego (PZP) za organizację imprezy oraz wszystkim wystawcą za uczestnictwo. Wszystkich producentów zainteresowanych tego typu promocją zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszą biblioteką.

Czytany 3737 razy

Dodatkowe informacje