Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
środa, 25 marzec 2015 20:47

Wernisaż prac Danuty Clark - "Zderzenie"

23 marca 2015 roku odbył się wernisaż prac Danuty Clark - "Zderzenie". Zapraszamy na wystawę, którą można oglądać do 20.04.2015 roku, w godzinach pracy Biblioteki.

Centralna Biblioteka Rolnicza Krakowskie Przedmieście 66
Wstęp wolny!

 

 „Właściwie proces malowania polega na zdzieraniu Konwencjonalnych Koncepcji tak długo aż ukaże się prawda, która ciągle  na dnie świadomości jest i którą przeczuwamy, do której chcemy się rozpaczliwie dostać

Piotr Potworowski

 

Danucie Clark zainteresowanie muzyką i malarstwem towarzyszy od wczesnych lat  młodości. Przez wiele lat uczestniczyła w zajęciach Akademii Otwartej i Tkaniny Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, jak również pracowni plastycznej  Jacka Bukowskiego. Od kilku lat związana z Kazimierzem i Konfraternią Malarzy Kazimierskich. Brała udział w ponad 20. wystawach zbiorowych w kraju za granicą, m.in.: w Muzeum w Brodnicy, Muzeum Regionalnym w Ciechanowcu, Domu Hauptmanów w Szklarskiej Porębie, Muzeum – Galerii „Fangorówka” Ogrodu Botanicznego w Warszawie czy lubelskiej galerii „Brama” Stowarzyszenia Plastyków.  Miała także wiele wystaw indywidualnych m.in.: w Galerii „2001” w Warszawie, Biurze Wystaw Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim, w Kazimierskim Domu Kultury, w Radzie Adwokackiej i Galerii Klubu Wojsk Lądowych czy  w Wyższej  Szkole Zarządzania w Warszawie. Z zawodu jest adwokatem.

                                                                                        

fot. Teresa Kołakowska

Czytany 4840 razy

Dodatkowe informacje