Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
wtorek, 17 marzec 2015 17:32

Wnioski o dopłaty. Nawet 500 euro do ha.

Od 16 marca oddziały ARiMR przyjmują od rolników wnioski o dopłaty bezpośrednie. A drogą internetową można je składać od ubiegłej niedzieli – z tej możliwości skorzystało kilkadziesiąt osób.

- Nawet 500 euro dopłat bezpośrednich na hektar może dostać aktywny rolnik, który ukierunkuje swoją produkcję tak, by skorzystać ze wielu możliwości dopłat do produkcji – powiedział podczas konferencji prasowej prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Gross.

Prezes Agencji Andrzej Gross, poinformował, że na wypłatę dopłat za 2015 r. zarezerwowano 3,5 mld euro. Aby sięgnąć po te pieniądze, rolnicy muszą  złożyć wnioski o poznanie takich płatności.

Prezes ARiMR przypomniał, że kto złoży swój wniosek w terminie od 15 marca do 15 maja może liczyć na otrzymanie należnych dopłat w pełnej wysokości. Kto się spóźni i dostarczy dokumenty od 16 maja do 9 czerwca będzie miał pomniejszone należne płatności o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia. Prezes podkreślił również, że wnioski złożone po 9 czerwca nie będą w ogóle rozpatrywane. Szef ARiMR wyjaśnił, że poprawki i uzupełnienia do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 31 maja.

Wnioski można składać osobiście w biurach powiatowych ARiMR, za pośrednictwem poczty oraz korzystając z Internetu. Z tej ostatniej możliwości skorzystało już od niedzieli 15 marca do południa 16 marca 600 osób. Podstawowa stawka płatności wraz z dopłatą za tzw. zazielenienie, która przysługuje wszystkim rolnikom, wynosi niecałe 180 euro na 1 ha.

Źródło: agronews.com.pl

Czytany 4692 razy

Dodatkowe informacje