Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
piątek, 11 lipiec 2014 12:14

Relacja z otwarcia wystawy "Oskar Kolberg (1814-1890)" w Puławach

08 lipca 2014  roku w Sali Kamiennej Pałacu Czartoryskich  odbył się wernisaż wystawy "Oskar Kolberg (1814-1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf".

    Wystawa przygotowana została przez Muzeum Wsi Radomskiej wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z obchodami Roku Kolberga. Zaprezentowano również publikacje dotyczące Oskara  Kolberga oraz  dziewiętnastowieczne i współczesne wydania  jego dzieł pochodzące ze zbiorów Oddziału  w Puławach.

    Niespodzianką dla uczestników wernisażu było otwarcie dla zwiedzających kolejnych, wyremontowanych pomieszczeń pałacowych, w których zgromadzono eksponaty związane z naukami rolniczymi.
    Zarówno Centralna Biblioteka Rolnicza, jak też Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa  mają nadzieję, że obie wystawy będą cieszyły się dużą oglądalnością. Pierwsza przybliży odwiedzającym postać Oskara Kolberga, człowieka  zasłużonego dla rozwoju kultury polskiej. Druga przedstawi  bogatą i ciekawą historię  nauk rolniczych w Puławach licząca sobie już ponad 150 lat.

Obie wystawy  czynne  są codziennie w godzinach od 9-17
Sala Kamienna Pałacu Czartoryskich

Serdecznie zapraszamy!

 

Czytany 16715 razy

Dodatkowe informacje