Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
środa, 14 maj 2014 16:12

Relacja z wernisażu wystawy „Pastele D. Jasiochy i fotografie J. Malińskiej”

   W Oddziale CBR w Puławach 9 maja br. odbył się wernisaż wystawy „Pastele Dariusza Jasiochy i fotografie Joanny Malińskiej”.
Urokliwe i tchnące wiosną zdjęcia i pastele o tematyce przyrodniczej można oglądać w czytelni  biblioteki od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy biblioteki.

   Autorka zdjęć Joanna Malińska od urodzenia mieszka w Puławach. Od kilkunastu lat pracuje w bibliotece. Od ponad szesnastu lat pasjonuje się fotografią. Obiektywem swojego aparatu potrafi wspaniale uchwycić piękno puławskiej ziemi, otaczającej nas przyrody i zabytków. Jej prace są nagradzane w konkursach fotograficznych. Współpracuje również z autorami strony internetowej  "parkwpulawach", na której zamieszcza swoje fotografie.

 

   Autor pasteli Dariusz Jasiocha mieszka w Puławach, ale wielkim sentymentem darzy swoją rodzinną wieś Pożóg. Absolwent Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Pędzlem i kredką potrafi zatrzymać nastrój chwili oraz miejsca. Inspiracją dla artysty są pejzaże oraz urokliwe zakątki. W mistrzowski sposób potrafi uchwycić piękno otaczającego nas świata. Prace p. Jasiochy znajdują uznanie  w kraju i zagranicą. 

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia oraz do odwiedzania wystawy.

Wystawa czynna do 5 czerwca 2014 r.

Wstęp wolny!

 

 

 

 

Czytany 4227 razy

Dodatkowe informacje