Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
wtorek, 18 marzec 2014 16:26

Spotkanie autorskie: Lucjan Kurowski

Centralna Biblioteka Rolnicza Oddział w Puławach zaprasza na spotkanie autorskie z Lucjanem Kurowskim  połączone z promocją książki  „Drzewa i krzewy  iglaste”.

Spotkanie odbędzie się 21.03.2014 r.  o godz. 17:00 w Czytelni Biblioteki (Pałac Czartoryskich) ul. Czartoryskich 8, Puławy.

Wstęp wolny!

   Pan Lucjan  Kurowski - wybitny polski szkółkarz, założyciel firmy Szkółki Kurowskich.  Ponad 50 lat temu w Końskowoli na Lubelszczyźnie zorganizował jedną z najbardziej znanych w kraju i na świecie szkółek roślin ozdobnych. Całe życie podporządkował największej pasji – roślinom. Członek, działacz i inicjator licznych organizacji związanych z zielenią. Twórca jednego z najpopularniejszych i największych katalogów roślin w polskim internecie. Współzałożyciel m.in. Związku Szkółkarzy Polskich, działacz SITO. Autor wielu artykułów, prelekcji, wykładów i audycji o roślinach w Radiu i Telewizji. Konstruktor oryginalnych maszyn. Twórca wielu nowych odmian roślin ozdobnych, w tym znanego na świecie berberysu Thunberga o nazwie „Maria”.

    W swojej książce   „Drzewa i krzewy iglaste”   opisuje, jak dobierać rośliny iglaste, jak je sadzić, pielęgnować. Pokazuje różnorodne możliwości ich zastosowania. Szczegółowo przedstawia ponad 500 sprawdzonych gatunków i odmian iglaków do naszych ogrodów.  Książka przeznaczona jest dla szerokiego  grona odbiorców począwszy od ogrodników amatorów, studentów kierunków ogrodniczych po osoby zajmujące się roślinami ozdobnymi zawodowo.

Czytany 3912 razy

Dodatkowe informacje