Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
niedziela, 05 czerwiec 2011 14:44

Konkurs na wspomnienia „Książka w moim życiu” rozstrzygnięty

Otwarty konkurs na wspomnienia „Książka w moim życiu” ogłoszony przez Centralną Bibliotekę Rolniczą w Warszawie i Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie został rozstrzygnięty. 1 czerwca br. w siedzibie CBR odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu. Zgodnie z regulaminem, jury w składzie: Teresa Kołakowska (CBR), Elżbieta Osińska – Kassa (CBR), Justyna Zdunek (CDR), Jolanta Borczyńska – Żbikowska CDR) przyznało trzy równorzędne nagrody główne – Panu Grzegorzowi Górskiemu, Panu Walterowi Paterowi i Pani Alicji Wituszyńskiej.


Po otrzymaniu pamiątkowych dyplomów z rąk dyrektora Biblioteki Ryszarda Miazka oraz dyrektora CDR w Brwinowie Krzysztofa Mościckiego laureaci podzielili się z nami refleksjami z pisania prac konkursowych. Pan Grzegorz Górski swój udział w konkursie zawdzięcza po części mamie, która namówiła go do napisania pracy. Z początku był temu niechętny, ale potem zaczęło go to wciągać, bawić i dalsze pisanie poszło mu lekko. Książka, w życiu pana Grzegorza – jak powiedział - pełni bardzo znaczącą rolę, a nadesłane przez niego opowiadanie jest przyczynkiem do jego dalszej pracy pisarskiej.

Pani Alicja Wituszyńska od najmłodszych lat kocha czytanie książek i odegrały one w jej życiu bardzo ważną rolę, ale tekst napisany na konkurs był jej pierwszą próbą pisarską. Także w jej przypadku o sukcesie zadecydował los. Do wzięcia udziału w tej rywalizacji namówiły ją córki, które zajęły się stroną organizacyjną przedsięwzięcia. Dzięki temu konkursowi uwierzyłam w swoje umiejętności pisarskie – powiedziała Pani Alicja – i pewnie na tym nie poprzestanę.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy pisarskiej.

Oto teksty laureatów konkursu:

oprac. Joanna Radziewicz

 

Czytany 4291 razy

Dodatkowe informacje