Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
sobota, 15 październik 2011 14:16

Wernisaż wystawy malarstwa „Impresje Kazimierskie”

 

 

 

21 października w Oddziale Centralnej Bibliotece Rolniczej w Puławach odbył się wernisaż wystawy malarstwa Dariusza Jasiochy - „Impresje Kazimierskie”.    Dariusz Jasiocha urodził się w 1958 r. w Lublinie. Ukończył PLSP w Nałęczowie, a następnie Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego.

Mieszka w Puławach, jednak od najmłodszych lat związany jest ze swoją rodzinną wsią Nowy Pożóg. Tam pracuje i czerpie pomysły do kolejnych obrazów. Kocha rodzinną ziemię, uprawia ją i maluje.
Pani Kamila Salwowska przedstawiając artystę stwierdziła, że obrazy pana Dariusza są odzwierciedleniem jego duszy. Pejzaże rodzinnych stron, pobliskiego Kazimierza Dolnego oraz portrety róż to główne nurty twórczości. Prace mają klimat, dobrze uchwyconą przestrzeń i światło.
Artysta ma na swym koncie szereg wystaw zbiorowych i indywidualnych. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą.

Wystawa prac artysty w Oddziale w Puławach Centralnej Biblioteki Rolniczej czynna będzie do 10 listopada br. w godzinach pracy biblioteki.
Istnieje możliwość zakupu prezentowanych na wystawie obrazów.

oprac. Agnieszka Bartuzi

 

 

 

Czytany 4189 razy

Dodatkowe informacje