Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
poniedziałek, 05 grudzień 2011 13:14

Janusz Fudali - 4 pory roku

2 grudnia br. w gmachu Centralnej Biblioteki Rolniczej odbył się wernisaż wystawy malarstwa Janusza Fudali – „4 pory roku”. Twórca prezentowanych obrazów swoją przygodę ze sztuką rozpoczął już w latach młodzieńczych. Spędził 30 lat na morzu. Kilka razy opłynął kulę ziemską, a swoje bosmańskie przygody, zmagania z samotnością oraz tęsknotą za ojczyzną i bliskimi przelał na płótno, tworząc w ten sposób swoisty „dziennik z podróży”.


Od 2009 roku Janusz Fudali jest związany z pracownią rysunku odręcznego i malarstwa DK „Imienin”. Uczęszcza też na warsztaty plastyczne organizowane przez „Klub Seniora” na warszawskich Kabatach. Oprócz malarstwa interesuje się także rzeźbiarstwem i literaturą.

Prezentowane przez niego prace to dorobek z lat 2005-2011. Niektóre z nich to projekty autorskie, inne to kopie znakomitych twórców, takich jak Jan Zamoyski. Autor tworzy posługując się różnymi technikami malarskimi: pastelami, akwarelą, akrylem, gwaszem czy malarstwem olejnym. W swojej pracy jest niezwykle perfekcyjny, pracowicie dopracowuje każdy detal.

Wystawę można oglądać do 30 grudnia br. w godzinach otwarcia Biblioteki

Wstęp wolny.

oprac. Joanna Radziewicz
 

Czytany 4210 razy

Dodatkowe informacje