Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
środa, 25 wrzesień 2013 00:16

Wernisaż wystawy malarstwa Kazimierza Kotlińskiego

W czwartkowy wieczór (19.09.2013) w sali kolumnowej Centralnej Biblioteki Rolniczej Oddziału w Puławach miało miejsce otwarcie wystawy malarstwa pana Kazimierza Kotlińskiego.

Pan Wojciech Kuba w ciepłych i pełnych uznania słowach przedstawił licznie przybyłym gościom sylwetkę artysty. Zwrócił uwagę na bogate intelektualne podłoże twórczości pana Kazimierza połączone z wyjątkową wyobraźnią. Na niebywałą wrażliwość kolorystyczną pozwalającą na tworzenie pięknych zestawień barw. Pan Kotliński próbuje łączyć nowoczesną technikę ze sztuką, tradycję ze współczesnością. Sztuka ma nadawać technice wymiar humanistyczny. Prace pana Kazimierza mają swój klimat, ukazują bogatą i romantyczną osobowość ich twórcy.

Pan Kotliński jest autorem wielu wystąpień prasowych, wspomnień, powieści, poematów, a także rozpraw naukowych. Zasłużony dla wielu instytucji m.in. UMCS w Lublinie. Emerytowany dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych w Puławach. Wyróżniony wysokimi odznaczeniami państwowymi, w tym kombatanckim. Artysta jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Nastrojowe pejzaże, charakteryzujące się lekkością i poetyckością oraz pełne metafor obrazy ściśle związane z symbolizmem można oglądać do 14-go października b.r. w czytelni biblioteki (ul. Czartoryskich 8, siedziba IUNG –PIB) od poniedziałku do piątku w godz. 8-15 oraz w czwartki w godz. 8-18.

Wstęp wolny
ZAPRASZAMY!

 

Czytany 4499 razy

Dodatkowe informacje