Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
środa, 22 styczeń 2014 01:00

Festiwal Chlebów Świata 21-23 marca 2014 r. w Warszawie

Projekt ten realizuje Stowarzyszenie Polskich Mediów, Warszawska Izba Turystyki wraz z Zespołem Szkół nr 11 im. Władysława Grabskiego w Warszawie w siedzibie, którego festiwal się odbędzie.
Celem inicjatywy jest promocja chleba, pokazania jego powszechności, ale i równocześnie różnorodności. Zaplanowaliśmy, że będzie się ona składała się z dwóch segmentów: pierwszy to prezentacja wypieków pieczywa według receptur kultywowanych w różnych częściach świata, drugi to ekspozycja producentów pieczywa oraz związanych z piekarnictwem produktów.
Do udziału w żywej prezentacji chlebów świata zaprosiliśmy: Casa Artusi (Dom Ojca Kuchni Włoskiej) z prezentacją piady, producentów pity, macy oraz opłatka wigilijnego, Muzeum Żywego Piernika w Toruniu, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu z wypiekiem chleba na zakwasie, przedstawicieli ambasad ze wszystkich kontynentów z pokazem własnej tradycji wypieku chleba. Będzie także prezentacja chleba astronautów.

Realizacją projektu będzie bezprecedensowa ekspozycja chlebów świata, pozwalająca poznać nie tylko dzieje chleba, ale też wszelkie jego odmiany występujące w różnych regionach świata. Taka prezentacja to podkreślenie uniwersalnego charakteru chleba jako pożywienia, który w znanej czy nieznanej nam formie można znaleźć w każdym zakątku kuli ziemskiej zamieszkałym przez ludzi.

Inauguracja Festiwalu Chlebów Świata odbędzie się w piątek, w dniu 21 marca 2014 roku, pierwszym dniu wiosny i potrwa do niedzieli tj. do 23.03.2014 r. Uczniowie wówczas szukają pomysłów na nieodbywanie typowych zajęć lekcyjnych. Proponujemy bardzo celowe „vagari” - zapraszając uczniów wszystkich typów i poziomów szkoły z opiekunami do spotkania się na Festiwalu. Taka formuła lekcji historii, wiedzy o kulturze, podstaw przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie, połączona z degustacją, niewątpliwie uatrakcyjni pierwszy dzień wiosny.
Wśród odwiedzających Festiwal zorganizowany zostanie plebiscyt na wybranie – spośród szerokiej wystawienniczej oferty – najdoskonalszych produktów, które zostaną nagrodzone stosownymi tytułami i certyfikatami, gwarantującymi prestiż.


Kontakt:
   Stowarzyszenie Polskich Mediów
   ul. Świętokrzyska 30/157, 00-116 Warszawa
   tel. 22 2245 800,    22 2245 801,    22 2245 808
   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   www.polskiemedia.org

 

 

 

Czytany 3788 razy

Dodatkowe informacje