Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
piątek, 26 listopad 2021 12:17

Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika "Rolniczy Magazyn Elektroniczny"

 

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego. W czasie pandemii, z którą się teraz zmagamy, nasze życie zmieniło się w wielu aspektach i dlatego wprowadziliśmy dział „Wieś w dobie koronawirusa”, w którym przekazujemy aktualne informacje dotyczące rolnictwa i życia mieszkańców obszarów wiejskich.

Bardzo interesujące materiały znajdą Państwo w Aktualnościach w rolnictwie, tym razem w 7 punktach przedstawiamy najważniejsze założenia Polskiego Ładu dla rolnictwa.

W dziale Oskar Kolberg. Ocalić od zapomnienia prezentujemy bogate zwyczaje związane z czasem Świąt Bożego Narodzenia u Krakowiaków.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku dużo czasu spędzamy przy stole z rodziną i przyjaciółmi. Warto więc skorzystać z ciekawych przepisów pochodzących z książki Jadwigi Izdebskiej „Polska kuchnia i spiżarnia” z 1905 roku i przygotować coś oryginalnego. Zapraszamy zatem do działu Kuchnia w czasach Belle Epoque.

W części dotyczącej ekologii piszemy o tym, że przyszłość zaczyna się dziś, a mamy na myśli produkcję sztucznego mięsa…

W Wiadomościach Rolniczych zachęcamy do produkcji ślimaków, których hodowla nie należy do bardzo trudnych i jest całkowicie bezpieczna dla środowiska. W naszym kraju produkuje się ich ponad 2 tysiące ton rocznie.

W dziale poświęconym kobietom prezentujemy sylwetkę Aliny Scholtz, pionierki architektury krajobrazu w Polsce. Jedną z jej największych i najbardziej prestiżowych jej realizacji był projekt torów wyścigów konnych na Służewcu.

Zaś w dziale „Natura i My” tym razem mowa o wierzbie i jej niezwykłych właściwościach, które medycynie ludowej były znane już od stuleci.

Zajrzyj, poczytaj!

Rolniczy Magazyn Elektroniczny zaznajamia z bogactwem wiedzy zgromadzonej w bibliotece Instytutu oraz przybliża ludzi szczególnie zasłużonych dla postępu i rolnictwa, a często obecnie zapomnianych.

Czytany 618 razy

Dodatkowe informacje