Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
czwartek, 17 wrzesień 2020 18:10

Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika "Rolniczy Magazyn Elektroniczny"

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego.
W czasie pandemii, z którą się teraz zmagamy, nasze życie zmieniło się w wielu aspektach. Stanęły przed nami nowe wyzwania. W związku z tym wprowadziliśmy do Magazynu dział „Wieś w dobie koronawirusa”, w którym piszemy o sytuacji w rolnictwie i życiu mieszkańców obszarów wiejskich.
Bardzo interesujące materiały znajdą Państwo w Aktualnościach w rolnictwie.
W części Oskar Kolberg. Ocalić od zapomnienia przedstawiamy region krakowski.
W Kuchni w czasach Belle Epoque prezentujemy ciekawe przepisy zawarte w książce Marii Śleżańskiej „Kucharz Wielkopolski” z roku 1892.
W dziale dotyczącym ekologii przedstawiamy polskie parki narodowe. Pokrewny temat znajdą Państwo w wiadomościach rolniczych, a dotyczy on małej retencji czyli ekologii w przydomowym ogródku.
Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o targach i jarmarkach. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o dworkach w Gdańsku Wrzeszczu. Zaś w dziale „Natura i My” tym razem mowa o sposobach konserwowania i przechowywania ziół.
W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi przedstawiamy materiał o Jadwidze Marii Szczawińskiej-Dawidowej - nauczycielce, założycielce kółek samokształceniowych, animatorce oświaty ludowej.
W części poświęconej zbiorom Centralnej Biblioteki Rolniczej prezentujemy dzieła Joachima Lelewela, wybitnego polskiego uczonego, historyka, heraldyka i działacza politycznego.

Zajrzyj, poczytaj!

Rolniczy Magazyn Elektroniczny zaznajamia z bogactwem wiedzy zgromadzonej w bibliotece Instytutu oraz przybliża ludzi szczególnie zasłużonych dla postępu i rolnictwa, a często obecnie zapomnianych.

Czytany 1161 razy

Dodatkowe informacje