Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
wtorek, 05 maj 2020 10:26

Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika "Rolniczy Magazyn Elektroniczny"

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego.

W czasie pandemii, z którą się teraz zmagamy nasze życie zmieniło się w wielu aspektach, Stanęły przed nami nowe wyzwania. W związku z tym wprowadziliśmy do Magazynu nowy dział „Wieś w dobie koronawirusa”, w którym będziemy informować o sytuacji w rolnictwie i życiu mieszkańców obszarów wiejskich.

Bardzo interesujące materiały znajdą Państwo w Aktualnościach w rolnictwie.

W części Oskar Kolberg. Ocalić od zapomnienia przedstawiamy region lubelski.

W Kuchni w czasach Belle Epoque królują wiosenne dania Marii Marciszewskiej, autorki „Kucharki szlacheckiej: podarek dla młodych gospodyń” z 1885 roku. Zawartych jest w niej około 3000 przepisów, a także porad dotyczących prowadzenia domu i spiżarni.

W dziale dotyczącym ekologii piszemy o wpływie koronawirusa na środowisko.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o sposobach witania wiosny, w różnych krajach Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o dworku Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Zarzecznej.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o kolejnym roku suszy, jaka grozi w Polsce. Zaś w dziale „Natura i My” tym razem mowa o męczennicy - Kwiecie Męki Pańskiej.

W „Świecie kobiet”, prezentujemy w tym numerze bardzo ciekawy materiał pt. „Obraz kobiety w kulturze ludowej”.

W części poświęconej zbiorom Centralnej Biblioteki Rolniczej prezentujemy najcenniejsze i najciekawsze kolekcje z naszego księgozbioru, tym razem najnowsze pozycje z zakresu etnografii, które znalazły się w zasobach CBR.

Zajrzyj, poczytaj!

Rolniczy Magazyn Elektroniczny zaznajamia z bogactwem wiedzy zgromadzonej w bibliotece Instytutu oraz przybliża ludzi szczególnie zasłużonych dla postępu i rolnictwa, a często obecnie zapomnianych.

Czytany 1319 razy

Dodatkowe informacje