Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
piątek, 03 styczeń 2020 15:00

Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, a szczególnie działów: Oskar Kolberg. Ocalić od zapomnienia, Kuchnia w czasach Belle Epoque oraz Aktualności w rolnictwie.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o historii kolęd polskich. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o dworach na Sądecczyźnie.

Ponadto, w numerze znajda Państwo materiał o skutkach „twardego Brexitu” dla przedsiębiorców z Unii Europejskiej. W dziale dotyczącym ekologii piszemy o szkodliwym nadmiarze światła.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o nowych przepisach w zakresie nadzoru fitosanitarnego. Zaś w dziale „Natura i My” tym razem mowa o pokrzywie – zwykłej, a zarazem niezwykłej roślinie.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi prezentujemy materiał o Cezarii Annie Baudouin de Courtenay-Vasmer-Ehrenkreutz-Jędrzejowiczowej - pierwszej kobiecie rektor.

W części poświęconej zbiorom Centralnej Biblioteki Rolniczej prezentujemy najcenniejsze i najciekawsze kolekcje z naszego księgozbioru, tym razem dzieła podróżnicze.

 

Zajrzyj, poczytaj!

Czytany 2564 razy

Dodatkowe informacje