Rolniczy Magazyn Elektroniczny
Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”
Rolnicza Biblioteka Cyfrowa
Zapraszamy do lektury!
Biblioteka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Oddział w Puławach
poniedziałek, 04 listopad 2019 10:03

Zapraszamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika – „Rolniczy Magazyn Elektroniczny”

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego, a szczególnie działów: Oskar Kolberg. Ocalić od zapomnienia, Kuchnia w czasach Belle Epoque oraz Aktualności w rolnictwie.

W numerze znajdą ponadto Państwo kolejny materiał o problemach suszy rolniczej w Polsce. W dziale dotyczącym ekologii piszemy o nowych zasadach segregowania śmieci.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o tradycji ogrodów wiejskich, którą warto wskrzesić. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o dworach na Sądecczyźnie. Zachęcamy również do przeczytania artykułu o znakowaniu produktów w zakresie obecności organizmów genetycznie modyfikowanych. Zaś w dziale „Natura i My” tym razem mowa o kurkumie – przyprawie z potencjałem.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi prezentujemy materiał o Zofii Daszyńskiej-Golińskiej - publicystce, działaczce politycznej i społecznej.

W części poświęconej zbiorom Centralnej Biblioteki Rolniczej przedstawiamy najcenniejsze i najciekawsze kolekcje z naszego księgozbioru, tym razem dzieła Jakuba Kazimierza Haura (1632-1709).

 

Zajrzyj, poczytaj!

Czytany 3255 razy

Dodatkowe informacje